لنزولنز    LENSOLENS   لنزولنز

صفحه اصلی سایت

   

 

تماس با ما

محلول لنز لنز طبی رنگی، لنز رنگی و زیبایی

سفارش لنز طبی

آموزش نسخه خوانی نمره چشم

 

چه کسانی می توانند از لنز سافت استفاده نمایند - نگهداری و استفاده از لنز

علائم ضعف بینایی - جراحی لیزیک و عوارض احتمالی آن

 
 لنز طبی فرکانسی   لنز طبی جانسون اند جانسون   لنز طبی سولکو لنز طبی روزانه لنز طبی ایراپتیکس آکوا لنز طبی بایوفینیتی
         

 

 لنز طیی کاسمو لنز طبی پیورویژن بوش اند لومب لنز طبی بایوکامفورت لنز طبی ماکسیما لنز طبی سافلون لنز طبی مورنینگ
 
 

لنز رینبو

لنز طبی آستیگمات

لنز هارد

تلگرام lensolens@

کالای حراجی   

 

تلفن سفارش:   (٠٢١) جهت فروش و مشاوره

 سفارش از ساعت ٩ الی ١۴ روزهای غیر تعطیل         فقط برای ارسال پیام در شبکه های اجتماعی:

چه کسانی می توانند از لنزهای طبی سافت ( لنز طبی تماسی ) استفاده نمایند، انواع لنز چشم

 اگر فردی فقط  دچار عارضه نزدیک بینی و یا دوربینی باشد وآستیگماتیسم نداشته باشد براحتی و با اطمینان می تواند از لنزهای طبی سافت یا همان لنز طبی نرم استفاده نماید حال اگر فردی عارضه آستیگماتیسم هم داشته باشد و میزان آستیگماتیسم هر چشم حداکثر تا 1 نمره( مثبت و یا منفی ) باشد میتواند از لنز طبی سافت یا همان لنز طبی تماسی بهره ببرد. اگر میزان عارضه آستیگماتیسم هر چشم بین 1.25 تا 2 نمره( مثبت و یا منفی ) باشد احتمالا میتوانداز لنز سافت بهره ببرد. اگر میزان عارضه آستیگماتیسم هر چشم بیش از اين باشد باید از لنزهای طبی سافت توریک SOFT TORIC و یا لنزهای هارد  RGPاستفاده نماید. لنز های سافت معمولا بر اساس  طول عمر مفید یا بهداشتی خود به چند گروه تقسیم میشوند: لنزهای تماسی یکبار مصرف یا روزانه، لنز طبی 1 یک ماه یا ماهانه، فصلی یا 3 سه ماه و لنز طبی سالیانه. 

( لنزهای طبی سافت توریک از نظر ظاهر و میزان نرمی و رطوبت همانند لنزهای سافت می باشند با این تفاوت که آستیگماتیسم را کاملا پوشش میدهند ولی در مقایسه با لنزهای سافت با قیمت بالاتر و دامنه محدودتری در مارکت ایران عرضه می شوند. لنزهای هارد در مقایسه با لنزهای سافت و یا سافت توریک رطوبت بسیار کمی دارند ولی اکسيژن رسانی آنها بهتر و بیشتر می باشد و در حال حاضر برای افرادی که بعلت داشتن آستیگماتیسم بالا، قوز قرنیه و ... نمیتوانند از لنز سافت استفاده نمایند تجویز میشوند، تجویز و مصرف لنز طبی هارد یا همان لنز سخت معمولا همانند نامش سخت تر از لنز سافت و قیمت آن گرانتر میباشد.)   

نگهداری و استفاده از لنز طبی

1- شستن دستها با آب و صابون و خشک کردن آنها قبل از تماس با لنز 2- کوتاه و صاف بودن ناخنها (در صورت امکان)3 - همیشه از چشم راست, گذاشتن و یا برداشتن لنز را آغاز کنید. 4- لنز را قبل از آرایش صورت, در چشم قرار دهید. 5- چرت زدن و یا خواب نیمروز با لنز ممنوع(خواب سیاه وسفید).6- استفاده از محلولهای شستشو و ضدعفونی بطور مرتب .7- تعویض جا لنزی هر سه ماه یکبار. 8- عدم تماس صابون وآب شیر با لنز. 

فیلم آموزشی نحوه و طرز گذاشتن و برداشتن صحیح لنز طبی در چشم

قرار دادن لنز روی چشم

همانند سه تصویر ذیل پس از شستن و خشک کردن کامل دستها، لنز را بطور صحیح روی انگشت اشاره قرارداده و با انگشت میانی همان دست پلک تحتانی چشم را به پایین کشیده و پلک فوقانی را با انگشت دست دیگر بالا بکشید و سپس در حالیکه به سمت پایین یا گوشه چشم نگاه میکنید لنز را به آرامی روی سطح چشم نزدیک و قرار دهید و پلک بالا و پایین را رها کنید.

روش گذاشتن لنز طبی یا لنز رنگی   

برداشتن لنز از چشم

همانند سه تصویر ذیل پس از شستن و خشک کردن کامل دستها، در حالیکه به سمت بالا نگاه میکنید با انگشتان یک دست پلک فوقانی را بالا بکشید و سپس با انگشت میانی دست دیگر پلک تحتانی را پایین کشیده و با انگشت اشاره همین دست لنز را به سمت پایین لغزانده و با کمک انگشت شست آنرا گرفته وخارج نمایید.

روش برداشتن لنز طبی یا لنز رنگی   

تشخیص پشت و روی لنز

همانند تصاویر ذیل اگر لبه های لنز به سمت بیرون متمایل باشد لنز وارونه شده یا بعبارت دیگر پشت و رو شده است.

پشت و روی لنز طبی چشم و صحیح بودن آن       وارونه یا برعکس بودن لنز طبی یا پشت و رو بودن لنز

البته راه دیگر برای تشخیص این موضوع اینست که مطابق تصویر ذیل، لنز را ما بین انگشتان شست واشاره یک دست قرارداده و این دو انگشت را بهم نزدیک نمایید اگر لنز به درستی روی انگشت شما قرار گرفته باشد لبه های لنز کمی به سمت داخل متمایل یا خم میشود و اگر لنز به نادرستی یا همان پشت و رو قرار گرفته باشد لبه های لنز کمی به سمت بیرون متمایل یا خم میشود لازم به ذکر است که در این روش تشخیص میبایست دست شما و لنز مرطوب نباشد. البته گاهی مشاهده میشود که مصرف کننده به عمد لنز رنگی را برای تنوع و تغییر در جلوه رنگ،  لنز را پشت ورو می گذارد.

تشخیص پشت و روی لنز طبی چشمی

 برخی از محلولهای شستشو و ضدعفونی لنز طبی رنگی و لنز زیبایی

 

در حال حاضر محلول لنز در مارک و برندهای مختلف در بازار ایران موجود می باشد که تقریبا تمامی این مایع لنزهای گوناگون چند منظوره میباشند بدین معنا که علاوه بر خاصیت نگهدارنده بودن، خاصیت ضدعفونی کردن لنز چشم را نیز دارند، مایع و محلولهای لنز از قبیل: سولوکر، ماکسیما، رنیو، گینزا، آرین، کلیویک، زیروسون و ... 

   Solo-care Plus     محلولی است تک مرحله ای، با  دو روش مصرف ( بدون ماساژ، بدون آبکشی  (No rub, no rinse   

1- لنز را از چشم خارج کنيد (لنز طبی را هميشه با چشم راست شروع کنيد).  2- محلول یا مایع تازه لنز را از درون بطری به داخل جا لنزی از قبل تميز شده بريزيد (آنقدر که محلول لنز کاملاً روی لنز را بپوشاند) 3- لنز چشمی را داخل جالنزی قرار دهيد و آنرا ببنديد (لنز طبی چشم راست را در خانه ای از جا لنزی قرار دهيد که با R علامتگذاری شده) 4- پس از 4 ساعت ماندن لنز در محلول،  لنز شما کاملاً ضد عفونی شده و آماده مصرف خواهد بود (اگر جالنزی را باز کرديد، محلول داخل آنرا بايد دور بريزيد).5- بعد از آنکه لنز را در چشم گذاشتيد، جالنزی را با مایع لنز به دقت آبکشی کنيد و در محيطی بدون گرد و غبار بصورت بسته نشده رها کنيد تا کاملاً خشک شود.

 Solo-care Plus      (با ماساژ، با آبکشی) ضدعفونی 5 دقيقه ای (Rub and rinse)     

1- لنز طبی یا لنز رنگی را از چشم خارج کنيد (لنز نمره دار را از چشم راست آغاز کنيد).2- لنز را در کف دستتان قرار دهيد. چند قطره محلول یا مایع لنز روی آن بريزيد (تا روی لنز را بپوشاند).3- با نوک انگشت اشاره و به نرمی،  با حرکات رو به جلو و عقب بمدت 20 ثانيه لنز را ماساژ دهيد (تا رسوبات سست شوند).4- لنز را بخوبی با محلول لنز آبکشی کنيد تا رسوبات سست شده، از روی سطح لنز کنده و شسته شوند.5- جالنزی را از محلول تازه لنز پر کنيد (آنقدر که محلول کاملاً روی لنز را بپوشاند).6- لنز را در جالنزی قرار دهيد (لنز طبی یا طبی رنگی چشم راست در خانه ای که با R علامتگذاری شده است).7- پس از پنج دقيقه ماندن لنز در محلول،  لنز شما کاملاً ضد عفونی شده و آماده مصرف خواهد بود (اگر جالنزی را باز کرديد، محلول لنز داخل آنرا بايد دور بريزيد). 8- بعد از آنکه لنز را در چشم گذاشتيد، جالنزی را با مایع لنز به دقت آبکشی کنيد و در محيطی بدون گرد و غبار بصورت بسته نشده رها کنيد تا کاملاً خشک شود.

AOSEPT PLUS         

1- لنز را از چشم خارج کنيد (هميشه با چشم راست شروع کنيد).2- مایع تازه لنز را از درون بطری به داخل جالنزی از قبل تميز شده دارای ديسک مخصوص AO disc بريزيد (آنقدر که محلول لنز کاملاً روی لنز را بپوشاند – تا خطی که روی جالنزی حک شده) . 3- لنز را داخل جالنزی دارای ديسک مخصوص AO disc قرار دهيد و آنرا ببنديد (لنز چشم راست را در خانه ای از جا لنزی قرار دهيد که با R علامتگذاری شده).4 - حداقل بمدت 6 ساعت، لنز را در محلول رها کنيد تا لنز کاملاً ضدعفونی و محلول کاملاً خنثی شود. 5- بعد از 6 ساعت، لنز شما کاملاً  ضدعفونی شده و آماده مصرف خواهد بود (اگر درب جا لنزی را باز کرديد، محلول باقيمانده در جالنزی را دور بريزيد).6- جالنزی را در محيطی بدون گرد و غبار بصورت بسته نشده رها کنيد تا کاملاً خشک شود. با توجه به اينکه محلول AOSEPT PLUS دارای کمترين تعداد مواد شيميايی است، مصرف آن برای افراد مبتلا به حساسيت،به طور خاص توصيه می شود.

مایع لنز طبی سولوکر  محلول لنز طبی رنگی  لنز طبی محلول مرطوب کننده لنز چشم اشک مصنوعی

لنز طبی